Отново "бели" шампиони

Отново

Славия стана републикански шампион при децата, родени след 1 януари 1999-а година и за пореден път доказа, че разполага с една от най-силните и качествени детско-юношески школи в България. На финала в Правец "белите" победиха ЦСКА с 4:1 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора завършиха наравно 1:1.
Воденият от треньора Иво Градев отбор на Славия поведе в резултата в 15-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Златков. Точен от бялата точка беше Мартин Семерджиев.
Само пет минути по-късно обаче ЦСКА изравни след изпълнение на пряк свободен удар от Георги Божилов, който се разписа за 1:1.
През второто полувреме "червените" останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Мартин Ачков. Това доведе до огромно превъзходство за славистите.
В 60-ата минута пропуск за "белите" направи Калоян Кръстев, а малко по-късно Петко Христов удари греда и също изпусна да донесе победата за Славия още в редовното време.
При дузпите юношите на Славия вкараха четири пъти от четири удара от бялата точка, докато ЦСКА направи два пропуска от три опита и така крайният резултат стана 4:1. Мартин Семерджиев, Александър Златков, Денис Бучев и Александър Енев бяха точни при 11-метровите удари и се разписаха в мрежата на "армейците". На вратата Мартин Величков спаси една дузпа.