Славия изпусна да победи шампиона

0:0 в Разград и добра игра

Славия изпусна да победи шампиона Лудогорец в Разград, но си тръгна с точка след 0:0. Ремито донесе първи актив за "белите" като гост на Лудогорец след появата на шампионите в елитния футбол.

Пропуски на Мишел Платини и особено на Фернандо да Силва в края отнеха победата на Славия, но подобрението в играта на "белите" е видно. Тимът на треньора Иван Колев се защитаваше солидно, не даде почти никакви възможности на нападението на най-силния тим у нас и при всяка възможност опитваше да удари на контраатака.

Платини можеше да открие в края на първото полувреме, а най-добрите си положения "белите" имаха след почивката. Непряк свободен удар в наказателното поле не бе оползотворен, след като стената видимо бе на не повече от 2-3 метра.

Десет минути преди края Фернандо се откъсна от центъра сам срещу вратаря Милан Борян, но удара му бе блокиран от стража на Лудогорец. В добавеното време нов опасен удар на Платини бе спрян в сетния миг от Козмин Моци.

"Работихме здраво през седмицата, не сме играли за равенство, а търсехме победата - каза Колев след двубоя. - Лудогорец е най-добрият отбор у нас, но слаби тимове в "А" група няма. Дано футболистите разберат сега истинските си възможности и играят на ниво и в следващите мачове. Благодаря им, представиха се отлично."

Така след 6 загуби поред Славия записа победа и реми, за да завърши на девето място първия полусезон на редовната фаза от първенството.

Съставът на Славия: Петков, Фераресо, Панов, Везалов, Касай, Бургзорг, Дяков, Савич (Вълчанов), Фернандо (Пиргов), Василев (Манзоро), Платини.