Родопа - Славия 1:3

Националът Караславов изгонен на мача в Смолян за втори жълт картон

Славия победи Родопа в Смолян с 3:1 в мач от 4-ия кръг на "А" група и вече има 6 т. от три срещи. Както е известно резултатът от срещата на Славия с Пирин - 2:0 бе анулиран и точкш ни бяха присъдени, както и не се признаха вкараните два гола. В Смолян головете отбелязяха Сперанца (втори негов гол в шампионата досега)в 34-а минута, Бл. Георгиев (първи гол за "Славия" в новото първенство) в 36-а и Т. Колев (втори гол) в 57-а мин. За домакините гол вкара Пеев в 57-а минута.

За втори жълт картон в мача бе изгонен националният защитник Асен Караславов. Така той ще пропусне следваща среща в шампионата - на 11 септември в София срещу Марек.

СЛАВИЯ започна в състав: Амбарцумян, Вълканов, Мечечиев, Д. Стефанов, Караславов, Стойков, Кюмюрджиев, Бл. Георгиев, Сперанца, Д. Раянгелов и Т. Колев. В групата за мача бяха още: Тошев, Р. Рангелов, Гьошевски, Харизанов, Т. Дяков, Няголов, Ди Грегорио.

В шампионата следва пауза поради участие на националния отбор на България в световните квалификации срещу Швеция на 3 септември в Стокхолм и срещу Исландия - на 7 септември в София.

Срещите от 5-ия кръг ще се играят на 10 и 11 септември. В паузата Славия ще гостува на ФК Македония. Контролата е в Скопие на 3 септември. В нея няма да участват националите от Славия - Бл. Георгиев, Караславов (в "А" отбора) и Д. Рангелов (младежи)