"Славия" победи "Терек" с 1:0

Отборът на „Славия“ победи руския „Терек“ (Грозни) с 1:0 в контрола, играна в Анталия. По-късно през деня „белите“ ще играят и срещу първодивизионния молдовски „Тираспол“. Двата мача на ден, без да има разделение на първи и втори отбор, по време на подготовката, са по изричното настояване на треньора Иван Колев. Така той има възможност да даде много повече игрално време на всички футболисти, с които разполага, и да прецени качествата и моментното им състояние.

Двубоят е бил равностоен, но славистите са създали повече положения. През първото полувреме „белите“ са ударили една греда, а реферът е подминал чиста дузпа в наказателното поле на „Терек“. Единственият гол в срещата е отбелязал Станислав Генчев от дузпа в 53-ата минута.

Дебют за „Славия“ е направил Ангел Грънчов, който вече има договор с клуба. Включил се е на левия фланг на защитата руснакът Дмитрий Соколов, който е на проби.

Съставът на „Славия“ срещу „Терек“: Емил Петров, Ферересо, Пиргов, Соколов, Грънчов, Генчев, Фернандо Да Силва, Семерджиев, Емил Стоев, Вълчанов, Мартин Станкев (Манзоро, Китан Василев).