Спорно съдийство във Варна и 0:2

Дузпа и червен картон предрешиха мача

Много спорна дузпа и червен картон на Цветомир Панов в края на първото полувреме предрешиха мача Черно море - Славия (2:0). Дотогава играта бе равностойна, а "белите" имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на домакините.

Реферът Ивайло Стоянов обаче реши да даде дузпа за доста леко падане на Матия Курьор от Черно море в 43-ата минута и изгони Панов. Съдията прецени, че бранителят е последен в защитата и нарушението е за директен червен картон.

Златинв откри резултата от бялата точка, а през второто полувреме Ернандес удвои срещу 10-те слависти, чиито съпротивителни сили чувствително намаляха.

"Ето така се постила червен килим за победа на един отбор - кипеше от възмущение иначе спокойният треньор на Славия Иван Колев. - Съдията предреши мача. Нито за момент не се прибрахме в защита, дори с 10 играчи."

След 20-ия кръг Славия е с 20 точки на 10-о място.

Съставът на "белите" в мача: Г. Петков, Грънчов, Касай, Панов, Пиргов, Семерджиев (П. Атанасов), Шокаларов (Везалов), Манзоро, Фонсека (Кр. Стоянов), Дяков, Р. Василев.