РИЛСКИ СПОРТИСТ - СЛАВИЯ 1:0

Белите отпадат за Купата - отново от отбор от

Отборът на Славия загуби с 0:1 от Рилски спротист в Самоков и отпадна още на 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Втора поредна година Славия не успява да преодолее първото препятствие в турнира и губи от втородизизионен отбор. Миналата година това бе "Етър" (0:1), сега "Рилски спортист".

Пред около 500 зрители в Самоков Славия отново се представи слабо. Футболистите имаха някакви шансове за гол през първата част, когато Караславов, Д. Рангелов и Т. Колев пропуснаха добри възможности. През втората част отборът игра още по-слабо и загуби след случаен гол във вратата на Тошев. Нападателят на Рилецо Маринов в 65-а минута завърши единствената атака на домакините с параболичен удар с глава и топката попадна в мрежата. Петър Хубчев пусна като титуляр Велимир Иванович, а задържа на пейката Джовани Сперанца. През второто полувреме той замени Стойков със Сперанца, Р. Рангелов с Гьошевски и Т. Колев с Мартин Стефанов, но и това не промени начина на игра на Славия и отборът загуби. Жърти картони получиха Бл. Георгиев за разкарване на топката и Иванович за грубо нарушение. Противно на очакванията домакините не бяха груби, в мача имаше единоборства,рядко извън правилита. Накрая, изнервени играчи на Славия попаднаха в центъра на ненужна разправия с противниците и поискаха обяснения от главния съдия Александър Костадинов за някои отсъждания. Поведението им така или иначе не можеше да доведе до промяна в резултата - загуба с 0:1, и отпадане твърде рано от турнира.

Славия игра в състав: Тошев, Кюмюрджиев, Караславов, Вълканов, Р. Рангелов (Гьошевски),Стойков (Сперанца), Иванович, Бл. Георгиев, Ил. Трифонов,Д. Рангелов, Т. Колев (М. Стефанов)

Следва пауза в шампионата поради контролни срещи на три националния гарнитури, в които са повикани следните футболисти на Славия: "А" отбор (треньор Хр. Стоичков) - за мачовете с Грузия в София и с Мексико в Хюстън (САЩ) - Бл. Георгиев, Ас. Караславов и Ян. Вълканов, за гостуването в Судан (треньор П. Миладинов) - Д. Рангелов, Сл. Тошев, Р. Рангелов и Ил. Трифонов, за гостуването в Китай (треньор Д. Пенев) - Ан. Стойков

В Следващия - 13-и кръг, на "А" група, на 20 ноември Славия гостува в Благоевград на Пирин 1922, в 14-ия кръг приема ЦСКА, а в последния - 15-и кръг, гостува на Берое в Стара Загора.