Победа в Пловдив - 2:1

Отборът на „Славия“ спечели победа като гост на ст. „Лаута“ в Пловдив на местния „Локомотив“ с 2:1 в мач от ХХVІІІ кръг на „А“ група. „Белите“, които в двубоя играха с черните си екипи, обърнаха изцяло развоя на срещата, след като губеха с 0:1.

Славистите започнаха много мобилизирано и още в четвъртата минута съдията подмина явно нарушение срещу Цветомир Панов в наказателното поле на домакините. 4 минути по-късно Петър Атанасов открадна топката от защитника на „Локо“ Мартин Сечков близо до вратата на домакините, но уцели гредата. При добавката Радослав Василев не бе точен.

Противно на логиката на развитието на мача пловдивчани поведоха, след като при центриране от корнер вратарят на славистите Марио Кирев спаси силен удар, но последвалото изчистване на защитата не бе добро и това позволи на „Локомотив“ да излезе напред с точен удар на Мехду Бурабия в 27-ата минута.

В 35-ата равенството бе възстановено, след като при центриране Радослав Василев отклони топката с глава, а Димитър Пиргов от няколко метра простреля вратата на пловдивчани за 1:1. Победата на „Славия“ донесе капитанът Василев, който бе точен от дузпа в 80-ата мин. Наказателният удар бе отсъден заради нарушение срещу Жереми Манзоро, който в края на мача пропусна да направи победата още по-изразителна.

Добри впечатления в състава на „Славия“ оставиха младите Владимир Семерджиев и Янис Карабельов.

Съставът на „Славия“: Кирев, Панов, Везалов, Пергов, Диего (Касай), Дяков, Семерджиев (Карабельов), Фонсека, Атанасов (Генчев), Манзоро, Р. Василев.