БЕРОЕ - СЛАВИЯ 3:2

Отборът остана на 8-о място след есенния дял

0:1 - Георгиев (7), 2:1 - З. Димитров (12,32), 2:2 - Р. Рангелов (39), 3:2 - Митев (60 - дузпа)

Червени картони: Д. Митев (Берое) в 61-та минута -втори жълт; П. Кюмюрджиев (Славия) в 76-а мунита - грубо нарушение срещу нападател на Берое.

Славия загуби при гостуването на Берое с 2:3 в последния, 15-и кръг на "А" група. След есенния дял отборът остана на осмото място в таблицата със 17 точки. Толкова има и седмият - Черно море, деветият в класирането - Берое, е с 16 точки.

В Стара Загора белите поведоха с гол на Благо Георгиев (трети от началото на първенството) още в 7-а минута след центриране на Сперанца. Два гола последователно вкара играчът на Берое Захари Димитров и домакините поведоха с 2:1. Славия успя да изравни с гол на защитника Радослав Рангелов и при 2:2 завърши първото полувреме.

През втората част Берое вкара трети гол - Мечечиев спъна Захари Димитров в наказателното поле на "Славия" и Даниел Митев вкара дузпата - 3:2. Минута по-късно той бе изгонен за втори жълт картон и Славия игра 15 минути с човек повече, но не успя да отбележи гол. В 76-а минута и белите останаха с 10 души на игрището - защитникът Кюмюрджиев спря атака на домакините с нарушение и бе изгонен. С по 10 души на терена двата отбора не стигнаха до нови голове.