С 3:0 срещу "Пирин" "Славия" поведе в класирането

С 3:0 срещу

С втора поредна класическа победа с 3:0 отборът на „Славия“ стана едноличен водач във временното красиране на „А“ група. Новият успех на „белите“ дойде като гост над „Пирин“ в Благоевград с 3:0. Славистите бяха подкрепени от сериозна агитка от столицата – над 150 фенове скандираха за любимците си и ги аплодираха бурно през целия двубой.

В двубой, изпълнен с 11 жълти картона, столичани се възползваха от своите шансове и закономерно записаха още три точки в актива си, с което отново са начело във временното класиране. Жереми Манзоро откри резултата в 43-ата минута след точно изпълнена дузпа, а Ивайло Димитров покачи на 2:0 в 77-ата. Крайният резултат бе оформен отново от Манзоро в 85-ата минута.
В 41-ата минута Ивайло Димитров навлезе в полето на „Пирин“, Виячки го препъна с шпагат и главният рефер отсъди дузпа, която Манзоро реализира. В 77-ата минута Петър Атанасов намери с точен пас влизащия на скорост Ивайло Димитров, който засече с глава и прати топката за втори път в мрежата на „Пирин“. Третият гол реализира отново Манзоро, който в 85-ата минута бе изведен от Фераресо и технично направи 3:0.

Съставът на „Славия“: Петков, Атанасов, Пиргов, Ферересо, Панов, Мбарга, Карабельов, Дуде, Манзоро, Атанасов, Димитров. В игра влязоха също така Дяков, Карачанаков и Семерджиев.

Спечелихме двубоя с добра игра – каза Иван Колев, наставникът на „белите“. - Беше изключително труден  и тежък мач срещу един много добър отбор. Ще видим по-нататък как ще се представим, има добри неща, но има и забележки.”