Шокиращо отпадане за купата на България

Славия отпадна сензационно от турнира за купата на България. Шокиращият резултат 1:2 при гостуването на втородивизионния Спартак (Плевен) изхвърли "белите" още в първия кръг на втория по сила турнир у нас. Това е първо поражение за отбора далеч от дома през настоящия сезон.
Още в 47-ата секунда плевенчани изненадващо поведоха в резултата с гол с глава на Пламен Тенев, който се разписа след изпълнение на ъглов удар.
След четвърт час игра удар на Стефан Велков след корнер срещна гредата на вратата на домакините, а Славия продължи да натиска съперника и достигна до изравняване в 22-ата минута от дузпа. Петър Атанасов беше съборен в наказателното поле и Жереми Манзоро изпълни точно отсъдената дузпа за 1:1.
В края на първата част главният съдия Александър Костадинов отмени гол на завърналия се в стартовия състав Костадин Дяков.
След почивката Славия владееше повече топката, но домакините изненадващо достигнаха до втори гол. След грешка в защитата на "белите", Шопов центрира към Цветомир Тодоров и той реализира попадението, оформило шокиращия резултат.
"Липсваше ни класа в атака и малко късмет. Мисля, че атаките можеха да завършат по друг начин, но това е ситуацията. Поздравявам отбора на Спартак. Съперникът ни игра ентусиазирано, с голямо желание. Бранеше се активно, използва двата си шанса в мача", заяви след срещата треньорът Иван Колев.

състав на Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Стефан Вълков, Живко Атанасов, Мартин Дечев, Франк Мбарга (78-Емил Стоев), Петър Атанасов (63-Антон Карачанаков), Костадин Дяков, Жереми Манзоро, Иван Вълчанов, Дуде Ндонгала (67-Китан Василев).