Първо поражение извън София в шампионата

Славия допусна първото си шампионатно поражение за сезона далеч от дома. В среща от десетия кръг в "А" група "белите" загубиха с 0:2 в Пловдив срещу Локомотив.
Удар на Ивайло Димитров срещна гредата в началото на двубоя на тежкия терен на "Лаута", а пропуски направиха още Антон Карачанаков, Диего Фераресо и Владимир Семерджиев.
В 33-ата минута бърза контра на домакините завърши със силен удар в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Марио Кирев, давайки аванс за "черно-белите".
През втората част Камбуров отново се възползва от неточност в защитата на Славия и реализира второ попадение в срещата.
Поражението е второ поредно за славистите във всички турнири. Отборът, воден от Иван Колев, е на четвърто място във временното класиране с актив от 15 точки.
"Поздравявам съперника за победата, но мисля, че бяхме победени, без да бъдем надиграни. Не успяхме да се организираме бързо при първия гол, пробиха ни по фланга, в който трябваше да бъде изваденият ни от игра футболист. При втория също мога да имам претенции за организацията ни. В атака също не се представихме добре. Но това е футболът, случват се такива неща. Може би в други случаи такива грешки няма да се наказват, но сега стана така. Загубата ни от Спартак (Плевен) за Купата на България явно оказа влияние върху играта ни днес и поражението, което допуснахме. Сега се надявам контузените ни футболисти да се възстановят и да променим начина, по който играем в атака. Ще търсим някакви варианти, ще търсим футболисти", заяви Иван Колев след двубоя на "Лаута".

състав на Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Пламен Крачунов,  Димитър Пиргов, Владимир Семерджиев (63-Иван Вълчанов), Янис Карабельов, Диего Фераресо, Жереми Манзоро (80-Eмил Стоев), Костадин Дяков, Ивайло Димитров (74-Петър Атанасов), Антон Карачанаков