Успех срещу Ботев (Пловдив) у дома

Димитров и Манзоро вкараха за "белите" в края на двубоя

Славия победи трудно, но заслужено с 2:0 у дома срещу Ботев (Пловдив) в първа среща от 14-ия кръг в "А" футболната група.
Головете реализираха Ивайло Димитров и Жереми Манзоро, който се появи на терена като резерва след почивката, а "белите" прекъснаха серия от пет поредни двубоя без победа пред собствена публика.
Още във втората минута Антон Карачанаков центрира отдясно и Ивайло Димитров на няколко метра от вратата стреля, а вратарят Виктор Голас и Филип Филипов успяха да изчистят топката на сантиметри пред голлинията.
Десет минути по-късно бразилецът Диего Фераресо отне кълбото от Филипов на фланга, подаде към Петър Атанасов по земя на границата на вратарското поле, на ударът на нападателя срещна страничната греда.
Превъзходството на "белите" продължи и в 35-ата минута Матийо Мансе свали топката към Атанасов, който стреля слабо покрай вратаря Голас и топката излезе в аут.
Две минути преди края на полувремето диагонален удар на Ивайло Димитров мина покрай дясната греда на вратата на Ботев, а гостите от Пловдив опитаха да изненадат Марио Кирев чрез удар на Даниел Генов.
По-активната игра на "белите" продължи след почивката и в 47-ата минута Атанасов стреля от въздуха, но Виктор Голас хвана топката пред голлинията.
Драматичната развръзка на мача дойде едва в последните десет минути, въпреки превъзходството на домакините през цялата среща. В 81-ата минута един от най-активните на терена Антон Карачанаков центрира отдясно и Ивайло Димитров отблизо с глава даде спокойствие на Славия.
Само две минути след това резервата Манзоро започна бърза контраатака, подавайки към Карачанаков. Той върна на французина, който от близка дистанция реализира второто попадение.
Победата е първа у дома за Славия след първия кръг на сезон 2015-2016. Тогава "белите" спечелиха с 3:0 срещу Локомотив (Пловдив). Воденият от Иван Колев състав е на четвърто място в класирането с 22 точки, на само три от върха преди изиграването на останалите срещи от 14-ия кръг. "Белите" са с две поредни победи, след успеха с 2:1 навън срещу Берое преди четири дни.
"Благодаря на футболистите за усилията и за добре свършената работа на терена. Всеки друг резултат, различен от победата, щеше да бъде незаслужен. Не си спомням дали Ботев имаха удар към вратата ни. Ние създадохме много ситуации за гол. Възтържествува вложения труд на терена. Доволен съм от представянето на състава в защита и в нападение. Головата суша се преодолява с много труд и влагане на терена. Уважаваме отборите в челната тройка. Ще ни бъде много трудно срещу тях, но трябва да изиграем добре тези двубои", каза Колев след двубоя в София.

Славия: Марио Кирев, Диего Фераресо, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Антон Карачанаков (87-Емил Стоев), Емил Мартинов, Костадин Дяков, Ивайло Димитров, Петър Атанасов (67-Иван Вълчанов), Матийо Мансе (60-Жереми Манзоро)