Славия надигра Монтана с късен гол от дузпа на Антон Карачанаков

Славия спечели много трудно с 1:0 у дома срещу Монтана с гол на Антон Карачанаков от дузпа в последните секунди на двубоя. Срещата беше повторен дебют за новия треньор Владимир Иванов, който преди четири дни замени Иван Колев.
Преди почивката пропуски направи Ивайло Димитров, като негов удар беше избит от голлинията от Йордан Тодоров.
През втората част превъзхдоството на "белите" беше осезаемо. Последователно Димитров, Петър Атанасов и Антон Карачанаков не успяха да се разпишат след бързи атака и удари от наказателното поле.
Наложи се един път и Георги Петков да се намесва решително на вратата на "белите" след удар на Иван Минчев от гостите.
В последните секунди на двубоя Христофор Хубчев фаулира Карачанаков в наказателното поле и крилото реализира от дузпа за крайното 1:0.
След тази победа Славия има 25 точки на шесто място, като прекъсна серия от три поредни поражения.
"Очаквахме, че така ще се развият нещата. Футболистите знаеха, че гол може да се вкара и в последните минути на двубоя. Опитахме се да водим играта, но в началото се контузи Диего Фераресо, който утре ще премине прегледи заради контузията си в глезена. Надявам се с Локомотив (Пловдив) да стане доста по-интересен мач. Те са стойностен отбор. Вероятно ще се надиграваме с тях и естествено трябва да победим", коментира след двубоя треньорът Владимир Иванов.

състав на Славия: Георги Петков, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Диего Фераресо (15-Мартин Дечев), Костадин Дяков, Владимир Семерджиев (79-Емил Стоев), Петър Атанасов, Антон Карачанаков, Ивайло Димитров, Матийо Мансе (55-Дуде Ндонгала)

снимка: спортал.бг