"Белите" са начело в три възрастови групи при юношите

Славия е на първо място в три възрастови групи при юношите в края на 2015 година. В дербито от 17-ия кръг в Елитната юношеска група на България до 19 години "белите" победиха с 2:1 у дома срещу Литекс, след като изоставаха в резултата с 0:1.
В 20-ата минута Александър Георгиев даде аванс в полза на гостите. Само седем минути по-късно дебютиралият преди дни за първия състав Калоян Кръстев стреля с глава, но топката срещна гредата.
В 29-ата минута славистите получиха правото да изпълнят дузпа, като точен беше Китан Василев. При ситуацията за 11-метровия наказателен удар "оранжевите" останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Виктор Мицаков.
В последната минута на първата част отново Китан Василев беше точен за крайното 2:1, след като използва грешка в защитата на отбора от Ловеч.
Малко преди края на двубоя Калоян Кръстев имаше шанс да вкара трети гол за "белите", но ударът му срещна гредата.
Воденият от Ивайло Семерджиев състав е на първо място в класирането с актив от 40 точки след 16 изиграни мача. Головата разлика на тима е 33:7.
Славия е водач и в Елитната група до 17 години. След 16 двубоя през есента младите слависти имат 38 точки, колкото е активът и на Лудогорец (Разград), но головата разлика на "белите" е по-добра. В двубой от последния 17-и кръг Славия разгроми у дома с 8:1 Левски-Раковски. Воденият от Иво Градев състав има голово съотношение 38:7.
Третата възрастова група, в която славистите са водачи, е юноши младша възраст зона София, родени 1999-2000 година.
От 14 двубоя през есенния дял на шампионата възпитаниците на треньора Цветослав Алтънов са с 35 точки и голова разлика 43:10.

снимка: виаспорт.бг