Загуба срещу поляци в Анталия

Славия загуби с 1:2 срещу седмия в класирането в полския шампионат Заглембе (Любин) в третата си контролна среща по време на лагера в Анталия. До момента славистите имат две поражения и едно равенство в проверките си на подготовката в Турция.
В 21-ата минута Заглембе поведе в резултата след нарушение в наказателното поле на Цветомир Панов, а нападателят Михал Пападопулос реализира отсъдената дузпа.
Минута след това Емил Мартинов отправи опасен удар от фаул към вратата на Заглембе, но стражът Полачек отби шута му. Дуде Ндонгала също имаше шанс да изравни, но този път гредата помогна на поляците да не допуснат попадение.
В самия край на полувремето юношата на клуба Георги Йомов изравни резултата с удар отблизо. Това е първото попадение за отбора по време на лагера в Турция. Дебют за "белите" направи кенийският защитник Умар Абуди, който е на проби.
След почивката треньорът на столичани Александър Тарханов направи множество промени в състава.
В 57-ата минута Аркадиуш Вожняк с глава реализира втория гол в полза на полския отбор. Защитникът Диего Фераресо, който лекуваше контузия в последните месеци, се появи в игра през второто поувреме.
На двубоя присъства и президентът на "белите" Венцеслав Стефанов, който вече се присъедини към лагера на отбора в Турция. Селекционерът на националния отбор Ивайло Петев също наблюдава изявите на славистите в приятелския мач.
Следващата проверка на отбора е на 7 февруари с казахстанския Иртиш.

състав на Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Умар Абуди, Георги Йомов, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Ивайло Димитров, Дуде Ндонгала, Сердар Сердеров (като резерви влязоха Димитър Буров, Християн Василев, Диего Фераресо, Калоян Кръстев, Китан Василев, Георг Илиев, Мартин Дечев, Владимир Семерджиев, Емил Стоев, Иван Князев, Евгени Кобзав и Никита Сергеев).