Второ равенство през пролетта

Славия завърши наравно 0:0 у дома срещу Берое в мач от 22-ия кръг в "А" група. Това е второ поредно нулево равенство в актива на "белите" през пролетта на 2016 година. На двубоя в София присъства селекционерът на националния отбор Ивайло Петев.
Славистите започнаха срещата с далечни удари на Борислав Балджийски и Янис Карабельов от фаул.
След точно половин час игра Спас Делев центрира отляво от фаул, Елиаш стреля с глава, но Георги Петков сигурно улови топката.
В края на първата част Сердер Сердеров беше изведен зад защитата на "зелените", върна топката към Донел Моканза, той подаде към Балджийски, но последният стреля неточно от наказателното поле.
През втората част двата отбора заложиха на сигурността в отбрана и головите положения пред двете врати липсваха. В 63-ата минута Георги Андонов стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри над вратата на домакините.
В рамките на само 120 секунди капитанът на гостите Иво Иванов получи два жълти картона и беше отстранен от игра в 84-ата минута..
След второто си поредно равенство Славия е на четвърто място в класирането с 32 точки.

"Не си променям мнението и целите. Можем да спечелим третото място. Сердеров, Балджийски и другите нови играчи се опитват да играят добре. Може би ни трябва още време. Счита се, че играта в защита е по-лесна от играта в атака. И точно това е нашият проблем. Не можем да реализираме гол. Видяхте, че в няколко ситуации не успяхме да отправим точен голов удар", заяви след двубоя треньорът на Славия - Александър Тарханов.

Славия: Георги Петков, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Мартин Дечев, Цветомир Панов, Емил Мартинов, Янис Карабельов (64-Владимир Семерджиев), Сердер Сердеров, Борислав Балджийски, Ивайло Димитров, Дани Моканза (46-Дуде Ндонгала)