Поражение в Разград

Славия допусна първо поражение в шампионата в последните седем кръга и инкасира първо попадение във вратата си след 625 минути игра. В среща от 25-ия кръг "белите" загубиха с 1:3 при гостуването си на шампиона Лудогорец.
Двубоят в Разград започна с натиск на славистите. В седмата минута удар на Борислав балджийски срещна страничната греда на вратата, пазена от Владислав Стоянов.
В 30-ата минута след бърза контра на "белите" също можеше да се стигне до откриване на резултата. Сердер Сердеров изведе Балджийски сам срещу вратаря, но халфът се забави и стреля в тялото на Стоянов.
Седем минути по-късно Ивайло Димитров сбърка фатално преди центъра на терена, а Кафу му отне топката, преодоля цялата защита на Славия и с премерен удар реализира за 1:0 в полза на домакините.
В края на първата част отборът от Разград вкара и втория гол. Георги Йомов също направи грешка в централната зона на терена, Витиня взе кълбото и подаде към Вандерсон, който влезе в наказателното поле и с техничен удар реализира ново попадение във вратата, пазена от Георги Петков.
През втората част славистите отново бяха равностойни на своя по-опитен противник, но в 62-ата минута главният съдия Драгомир Драганов отсъди спорна дузпа заради падане в наказателното поле на Вандерсон след опит за изчистване на топката от страна на Стефан Велков. Козмин Моци реализира 11-метровия наказателен удар.
Четвърт час преди края младият Георги Йомов се пребори за топката в наказателното поле на домакините и подаде към резервата Донел Моканза, който на празна врата вкара първия си гол с екипа на отбора от София.
След това поражение Славия е на четвърто място в класирането с актив от 35 точки.
"Имаше разлика в класите в отиграването на двата отбора. Ние имахме своите шансове, но изпуснахме доста добри положения за гол пред вратата на Лудогорец. Класата на домакините се каза думата.
    Доволен съм от играта ни в защита, но отборът атакуваше много и може би затова се получиха неточности в отбрана.
    Доволен съм от играта и старанието на Георги Йомов, дано той се утвърди в първия състав.
    Подготовката за даден мач е едно, а това, което става на терена, е съвсем друго.
    Дуде Ндонгала се провини и поради тази причина остана извън групата", заяви треньорът на "белите" Александър Тарханов след края на двубоя.

състав на Славия: Георги Петков, Абуд Омар, Стефан Велков, Димитър Пиргов, Цветомир Панов, Янис Карабельов, Диего Фераресо (46-Донел Моканза), Сердер Сердеров (58-Емил Стоев), Георги Йомов, Борислав Балджийски (84-Владимир Семерджиев), Ивайло Димитров.