Равенство срещу Левски

Славия и Левски завършиха наравно 0:0 във вековното дерби на българския футбол. Славистите прекъснаха серията си от две поредни поражения срещу "сините" и са на трето място в класирането с актив от 36 точки преди останалите мачове от 26-ия кръг на "А" група.
В деветата минута на двубоя на стадион "Славия" Джъстин Менголо се възползва от грешка в защитата на "белите", влезе в наказателното поле, но но би неточно в аут.
В 29-ата минута Борислав Балджийски стреля диагонално по въздух, но кълбото премина на сантиметри от вратата на Левски.
Само две минути след това разбъркване в наказателното поле на гостите завърши с рикошет в защитника Сърджан Лукин, а топката мина опасно над горната греда.
В 37-ата минута юношата на "белите" Янис Карабельов би по земя извън наказателното поле, а топката отново не пожела да влезе в мрежата на "сините".
В началото на втората част играта беше равностойна, а първото чисто голово положение беше в полза на Левски. В 60-ата минута Франсис Нар получи топката в наказателното поле, но от няколко метра би над вратата.
Превъзходството на гостите стана по-значително във втората половина на втората част и в 70-ата минута Венцислав Христов получи топката в наказателното поле на Славия, но шутира силно в напречната греда. Само 60 секунди след това удар на Франсис Нар излезе на сантиметри в аут покрай вратата, пазена от Георги Петков.
В 77-ата минута резервата Бабатунде Адениджи се откъсна по лявото крило на нападението на Левски и стреля опасно, но топката излезе в аут.
В оставащите минути до края на двубоя славистите умело се бранеха и не допуснаха попадение във вратата си.

състав на Славия: Георги Петков, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Абуд Омар, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Дуде Ндонгала (59-Ивайло Димитров), Емил Стоев (64-Георги Йомов), Борислав Балджийски, Сердер Сердеров (86-Донел Моканза)