Класика в Монтана

Славия спечели с класическото 3:0 гостуването си срещу Монтана в среща от 27-ия кръг на "А" група.
"Белите" започнаха ударно и поведоха в резултата още в 23-ата секунда, когато младият Емил Стоев центрира към Сердер Сердеров и руснакът със силен точен удар от наказателното поле се разписа във вратата, пазена от Христо Иванов.
Превъзходството на славистите продължи и след първото попадение. В петата минута Ивайло Димитров беше изведен абсолютно сам срещу Иванов, но стреля неточно покрай вратата. Минута преди това Димитров центрира от фаул, а голмайсторът Сердеров с удар от въздуха не успя за втори път да прати кълбото във вратата на Монтана.
Второто попадение беше реализирано в 32-ата минута, когато Емил Мартинов подаде към Георги Йомов, младият халф напредна, премина през защитата на домакините и преодоля Христо Иванов, покачвайки аванса на столичани на два гола. Това е първото попадение за младия футболист за Славия.
В последната минута на първата част Монтана достигна до най-чистото си положение за гол. При неразбирателство в защитата на "белите" Атанас Илиев стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе високо в аут.
Втората част започна с натиск на домакините, но те достигнаха единствено до няколко центрирания в наказателното поле на Славия.
В 66-ата минута резервата Дуде Ндонгала изпълни технично пряк свободен удар и покачи преднината на "белите" на три гола.
В последните секунди на срещата при бърза контраатака Йомов изведе Емил Стоев в наказателното поле, но юношата на "белите" стреля над вратата.
Славия заема трето място в "А" група с актив от 39 точки след третия си успех над Монтана за този сезон.
"Показахме хубава игра, вкарахме три гола и това е прекрасно. Държахме повече топката и това ни помогна. Целият отбор игра добре, не само младите. Виждаме, че вече има резултати, но трябва още много работа. Не ми хареса всичко в играта ни. Първата част беше по-добра за нас. Класирането ни в Лига Европа не е на всяка цена. Трябва да продължим да показваме силна игра. Мислим мач за мач", коментира след срещата старши треньорът Александър Тарханов.