Поражение под дъжда в Пловдив

Славия допусна загуба с 1:3 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в последен двубой от 28-ия кръг на "А" група. На тежкия терен на стадиона в парк "Лаута" славистите не успяха да зарадват своите верни запалянковци навръх 103-тия роден ден на клуба. Славистите получиха здрава подкрепа от солидна агитка, дошла отг София.

Столичани, които в този мач играха с резервните си черни екипи, отстъпиха на своя противник след попадения през втората част на срещата, на която присъства и селекционерът на националния отбор Ивайло Петев.

Преди почивката младият Георги Йомов имаше изгоден шанс в наказателното поле на Локомотив, но не успя да овладее прецизно топката.

През втората част домакините стигнаха до два гола в рамките на девет минути. В 54-ата минута Мартин Камбуров откри резултата с добавка, дошла след  удар на Иванов и избиване на Георги Петков. В 63-ата минута Пауло Серджо отне топката след грешка на Стефан Велков, реализирайки второто попадение в двубоя.

Десет минути преди края Иван Иванов фаулира резервата Дуне Ндонгала в наказателното поле и Ивайло Димитров реализира отсъдената дузпа.

В 86-ата минута Бирсент Карагарен, изведен с подаване от тъч, подаде към Камбуров, който от наказателното поле оформи крайното 3:1 в полза на пловдивчани.

Въпреки поражението Славия остана на трето място в класирането с актив от 39 точки, толкова има и Берое, но "белите" са с по-добри показатели в директните сблъсъци между двата състава. По-рано днес старозагорци победиха с 3:1 като гости срещу Монтана.

Състав на Славия: Георги Петков, Цветомир Панов, Стефан Велков, Димитър Пиргов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Янис Карабельов (86-Донел Моканза), Емил Стоев, Сердер Сердеров (60-Дуде Ндонгала), Георги Йомов (46-Борислав Балджийски), Ивайло Димитров