Минимална, но сладка победа над Ботев (Пловдив)

Славия спечели минималното 1:0 у дома срещу Ботев (Пловдив) в мач от 32-ия кръг на "А" група. Голът на победата реализира Борислав Балджийски четвърт час преди края на двубоя, който се игра при изключително променливо пролетно време, придружено с дъжд.

Първата опасност пред вратата на гостите беше създадена в края на полувремето от Балджийски, който стреля силно от дистанция, но в аут. Един път и Ивайло Димитров имаше шанс да застраши Голас, но ударът му също беше неточен.

Втората част започна с натиск на "белите" и в 55-ата минута Балджийски центрира от фаул в наказателнтото поле, Димитър Пиргов стреля с глава, но Виктор Голас отби топката. 13 минути след това далечен удар на Борислав Балджийски мина на сантиметри от дясната греда.

В 75-ата минута влезлият като резерва юноша на клуба Калоян Кръстев се възползва от грешка на Даниел Златков и подаде към Балджийски, който технично преодоля Голас и донесе заслужения и сладък успех за Славия. Малко преди изтичане на редовното време славистите можеха да вкарат втори гол, но удар на младия Георги Йомов от границата на наказателното поле срещна напречната греда на вратата на Ботев.

Отборът, воден от Александър Тарханов, прекъсна серия от четири поредни двубоя без победа и вече е само на една точка след Берое, който заема трето място във временното класиране.

състав на Славия: Георги Петков, Диего Фераресо (80-Цветомир Панов), Стефан Велков, Димитър Пиргов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Янис Карабельов (46-Калоян Кръстев), Емил Стоев (78-Владимир Семерджиев), Борислав Балджийски, Георги Йомов, Ивайло Димитров