цска - славия 6:1, pfc slavia" />

"А" група, 7-и кръг:

ЦСКА - СЛАВИЯ 6:1

Трета поредна загуба на белите

Славия загуби на стадион "Българска армия" от ЦСКА с 1:6 пред 800 зрители в мач от 7-ия кръг на "А" група. Головете отбелязаха: В.Димитров в 12-а минута от дузпа, Котев (20), Петре (31 и 85), Заади (65) и Ив. Петров (82 - дузпа) за ЦСКА, Тодор Колев (втори негов гол досега в това първенство) в 36-а минута за Славия.

От Славия жълти картони получиха Джамбазов(втори), Б. Павлов (първи), Ил. Илиев(втори), Т. Колев (втори)

Това бе рекордна загуба на Славия в шампионатна среща от ЦСКА, а мачове между двата отбора в "А" група се играят без прекъсване от 1948 г. насам.

В седем кръга белите имат само една победа (над Беласица в Пертич с 3:1), три равни мача и три поредни загуби с голова разлика 6 - 11 гола. Отборът заема 13-о място във временото класиране с равен брой точки с 14-ия - Рилски спортист.

В следващия кръг Славия гостува на Левски на стадиона в "Герена". По програма мачът е в неделя - 1 октомври, от 18.00.

Слад мача с ЦСКА президентът на Славия Венцислав Стефанов заяви пред медиите, че загубата е тежка, но резултатът срещу ЦСКА не отговаря на показаното на терена. "Не можем да вървим напред с тези мизерни поръчки - каза Стефанов - още в 12-а минута ни измислиха дузпа и смятам, че някои хора имат достойнство,но...", допълни Стефанов, визирайки главния съдия на мача Момчил Врайков от Белене.

Този съдия не беще свирил от първия кръг поради наказание и излезе на "Българска армия" доста притеснен да не бъде изваден отново от нарядите в "А" група, ако "остави" ЦСКА сам на игрището. Врайков успя, наказа Славия с две несъществуващи дузпи и с четири картона на основни играчи.

Според Стефанов Ратко Достанич учи отбора да играе правилно футбол и тези неща се виждат. "Сега ни предстои мач с "Левски", дано не ни пратят друг палячо да направи поредния цирк" - завърши президентът на клуба.

СЛАВИЯ: Ем. Петров, Лазаревски, Мечечиев, Вл. Иванов, Джамбазов, Б. Павлов (86 - Найденов), Н. Петров (70 - Кюмюрджиев), Ил. Илиев, Стойков, Р. Рангелов (86 - Трифонов), Т. Колев.