Славистите остават начело в Елитната група до 19 години

Славия остава начело в Елитната юношеска група на България до 19 години, въпреки поражението си с 0:1 при гостуването на Ботев (Пловдив) в среща от 32-ия кръг на шампионата.
Милко Георгиев се разписа от дузпа 20 минути преди края и донесе успеха в полза на "жълто-черните".
Славистите владееха повече топката и се отличиха с няколко пропуска пред вратата на противника през двете полувремена на двубоя.
След един час игра Андреа Христов от "белите" получи червен картон и отборът игра 30 минути с човек по-малко.
В класирането Славия се намира на първо място с актив от 67 точки от 29 изиграни мача. Заемащият втора позиция състав на Лудогорец (Разград) загуби с 0:1 като гост на ОФК Пирин (Благоевград) и има 66 точки след 31 срещи.