Тежко поражение срещу Лудогорец

Славия допусна най-тежката загуба на своя стадион в историята си, след като падна с 0:5 срещу шампиона Лудогорец (Разград) в мач от 34-ия кръг на "А" група.
Жуниор Кишада, Клаудиу Кешерю и Вандерсон реализираха три попадения за гостите преди почивката, възползвайки се от неубедителната игра в защита на младите играчи на "белите". Един път и Калоян Кръстев от чиста позиция пропусна да реализира попадение във вратата, пазена от Георги Аргилашки.
След почивката Борислав Балджийски на два пъти от чисти позиции не успя да се разпише в мрежата на разградския отбор. Гостите добавиха още две попадения във вратата на Георги Петков и оформиха разгрома с 0:5.
Жуниор Кишада и Джонатан Кафу в рамките на 12 минути се разписаха за крайния резултат.
Два мача преди края на сезона Славия остава на четвърто място с актив от 43 точки. В следващия кръг е дербито с Левски.

състав на Славия: Георги Петков, Диего Фераресо, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Омар Абуд, Янис Карабельов (22-Владимир Семерджиев), Емил Мартинов (46-Мартин Станкев), Борислав Балджийски, Георги Йомов, Ивайло Димитров (76-Сердер Сердеров), Калоян Кръстев