За Купата на България:

ХЕБЪР (Пз) - СЛАВИЯ 1:3

Белите се класираха за осминафиналите

Славия победи Хебър (Пз) с 3:1 като гост в 1/16 финалите на турнира за Купата на България и се класира за осминафиналите, които ще се играят в един мач на 30 ноември. Жребият ще определи противниците на 23 ноември.

На стадион "Бенковски" в Пазарджик домакините от Хебър поведоха с гол на юношата на Левски Кр. Иванов в 20-а минута. Тогава бяха силните моменти за футболистите на Хебър, отбор, който е на предпоследното 13-о място в Западната "Б" група и се бори за оцеляване в нея. Постепенно Славия възстанови игровото равенство и взе превес, довел до изравнителен гол на Тодор Колев в 45-а минута.

Второто полувреме бе изцяло за гостите от София, които вкараха само два гола - Симонович в 63-а и отново Т. Колев - в 80-а, а създадоха повече от 10 добри положения. Активно и полезно в играта се включи резервата Мартин Стефанов.

СЛАВИЯ: Амбарцумян, Вл. Иванов, Мечечиев, Караславов, Рангелов (60 - М. Стефанов), Илиев,Джамбазов,Симонович, Керчев (55 - Лазаревски), Т. Колев (83 - Воденичаров), Стойков.

В групата за мача бяха още: Ем. Петров,Н. Дюлгеров, П. Кюмюрджиев, Б. Павлов.

Жълт картон получи Георги Мечечиев - четвърти за него от началото на сезона.