А група - 13-и кръг:

СЛАВИЯ - ВИХРЕН 3:1

Белите излизат на петото място в таблицата

Славия победи с 3:1 Вихрен в мач от 13-ия кръг на "А" група. Пред около 2000 зрители на стадиона в Овча купел белите продължиха успешната си серия и вече пети мач нямат загуба, а са прибавили към актива си 13 точки.

Головете отбелязаха Т. Колев от дузпа (за игра с ръка на Станимир Господинов, бивш играч на Славия), Саша Симонович със страхотен удар от десетина метра и Ангел Стойков - с удар от около 25 метра, след който топката се отклони и от ръкавиците на вратаря на "Вихрен" Шейтанов.

Славия игра около 30 минути с човек повече - за втори жълт картон бе изгонен Ст. Господинов в 71-а минута.През това време вкараха само един гол, но той реши крайния изход от двубоя.

От Славия жълти картони получиха Мечечиев, Стойков и Лазаревски. За Стойков и Мечечиев това са пети жълти картони и те ще пропуснат следващия шампионатен мач - в Дупница срещу "Марек" следващата събота. Георги Мечечиев бе сменен в 46-а минута поради контузия - травмата бе в лявата му ключица.

Славия игра един от най-добрите си мачове досега през есента и спечели срещу доста корав противник, в чийто редици няма слаби места, а португалецът Сержиньо и нигериецът Ододжи биха могли да играят във всеки европейски отбор.

СЛАВИЯ - Ем.Петров, Мечечиев(46 - Кюмюрджиев), Караславов, Джамбазов, Иванов, Лазаревски (55 - Керчев), Стойков, Рангелов (85 - Стефанов), Илиев, Симонович, Т. Колев.

В групата за мача бяха още: Амбарцумян, Воденичаров,Павлов и Н. Петров.