СЛАВИЯ - БЕЛАСИЦА 2:1

Славия излезе на пето място след 2:1 с Беласица...

Отборът на Славия започна с победа пролетния шампионатен дял. На своя стадион белите спечелиха срещу Беласица с 2:1. И двата гола вкара Тодор Колев, първия от дузпа. Славия беше с играч повече на терена цели 80 минути. В 10-а минута реферът Н. Йорданов показа директно червен картон на Антон Личков от Беласица, бивш футболист на Славия, който направи дузпата срещу Тодор Колев и по правилник трябваше да бъде отстранен от игра.

Дебют с бялата фланелка направи 18-годишният Орлин Орлинов, привлечен от Литекс. Нападателят влезе в игра през почивката, но направи няколко образцови атаки, две от които завършиха с чудесни центрирания, едното от тях стана гол – с глава Колев прати топката в мрежата на петричкия отбор.

Славия имаше инициативата само през второто полувреме, когато пролича лицето на отбора и резултатите от сериозната подготовка за полусезона. През първата част обаче играчите на Альоша Андонов не направиха нищо впечатляващо и беше добре, че в тези минути Беласица не беше на ниво.

Като играещ помощник треньор дебютира и Йордан Петков, макар че той изтърпяваше наказание от една среща за провинение в контролата срещу Марек. Альоша Андонов не използва другите двама новопривлечени футболисти – Кирил Николов и Славчо Георгиевски, които останаха сред резервите.

За играта си Тодор Колев получи признание за Играч на кръга в анкетата на специализирания седмичник Футбол.

СЛАВИЯ – БЕЛАСИЦА 2:1

Голмайстори: 0:1 – Маркиньос (10), 2:1 – Т. Колев (10-а –дузпа, 75)

Славия: Ем.Петров, Вл. Иванов, Караславов, Джамбазов, Мечечиев, Стойков, Лазаревски (60 – Керчев), Илиев, Симонович (87 – Кюмюрджиев), Т. Колев, Н. Петров (46 – Ор. Орлинов)

В групата за мача бяха още: Амбарцумян, Георгиевски, Рангелов, К. Николов.

Жълти картони: Мечечиев, Орлинов