Втора поредна победа след обрат

"Белите" вкарват пет гола за по-малко от половин час

Славия направи нов запомнящ се обрат от 0:2 до 5:2 у дома срещу Локомотив (Пловдив) в среща от шестия кръг в Първа професионална лига.
През първата част славистите изоставаха с два гола, но след това успяха да реализират пет попадения за по-малко от половин час и да обърнат изцяло развоя на събитията за радост на верните си запалянковци. Дебют в тази среща направиха новите попълнения Валери Домовчийски и Иван Минчев.
В началните минути славистите стояха по-добре на терена, но Борислав Балджийски на два пъти не успя да намери най-точния край на много опасни "бели" атаки.
В 22-ата минута пловдивчани изненадващо поведоха в резултата, след като Дани Кики стреля от над 20 метра, топката се отби в Петко Христов, изненада вратаря Марио Кирев и влезе в мрежата.
В 33-ата минута Мартин Камбуров беше спънат от Кирев в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа.
В самото начало на втората част старши треньорът Александър Тарханов пусна в игра младия Георги Йомов, заменил Борислав Балджийски.
В 60-ата минута Димитър Везалов извърши нарушение в наказателното поле срещу Йомов, но новото попълнение Валери Домовчийски не успя да реализира отсъдената дузпа и вратарят Илко Пиргов спаси удара му от бялата точка.
Все пак три минути по-късно другото ново попълнение Иван Минчев центрира отляво от корнер и Петков Христов с глава върна едно попадение в полза на Славия. Христов е най-младият футболист, разписвал се за "белите". Четвърт час преди края руснакът Сердер Сердеров с удар от наказателното поле изравни за 2:2 след пас отдясно на защитника Георги Пашов.
Пълният обрат стана факт само три минути след това, когато откъсналият се в наказателното поле Ивайло Димитров беше спънат отзад от Георги Вълчев. Димитров застана зад топката и хладнокръвно направи резултата 3:2 в полза на "белите".
Головият спектакъл на националния стадион "Васил Левски" продължи и в 82-ата минута отново Ивайло Димитров беше изведен на голова позиция след дълго подаване на Абуд Омар и с техничен шут по диагонала покачи резултата на 4:2.
В добавеното време нов дълъг пас от защитата към Йомов изведе младия халф на голова позиция и младият халф с красив гол фиксира крайното 5:2.
След тази победа "белите" имат актив от шест точки. Преди две седмици славистите обърнаха Монтана от 0:1 до 2:1, след като изоставаха в резултата в 85-ата минута.

състав на Славия: Maрио Кирев, Георги Пашов, Стефан Велков, Петко Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Божидар Васев, Иван Минчев (65-Евгений Тюкалов), Сердер Сердеров, Борислав Балджийски (46-Георги Йомов), Валери Домовчийски (73-Ивайло Димитров)

снимки: sportal.bg