Александър Тарханов: "Отборът проявява характер"

Александър Тарханов:

Имахме положения и през първата част, заяви руският специалист

Изказване на Александър Тарханов след победата на Славия с 5:2 у дома срещу Локомотив (Пловдив) в среща от шестия кръг в Първа професионална лига:

"Показахме характер, отборът има много потенциал, макар че не го показва във всеки мач. Макар че ни вкараха два гола първото полувреме, имахме положения и през тази първа част и този пасив бе незаслужен. Губехме играта в средата и направих нужните промени, които показаха другото лице на Славия.
През първото полувреме създадохме положения, после допуснахме лек гол, после едва ли не сами си вкарахме още един. През втората част на първото полувреме губехме средата на терена. На полувремето направихме смени, напомнихме, че срещу Монтана губехме с 0:1 и за 5 минути направихме 2:1. Тук пак направихме обрат, отборът проявява характер.
Взехме двама нови, но младите бяха в националните отбори. (Валери) Домовчийски още не е готов, (Иван) Минчев също няма игрови тонус. Планирах такива смени, но като видях накъде отиват нещата, реших да побързам.
Беше ми много напрегнато след пропуска от дузпа, сам давах кураж на себе си. Но тези два мача, които преди това загубихме, сега показахме, че и при негативен развой, можем да обърнем резултата. Но това не трябва да става практика."