Славия допусна ново поражение в шампионата

Славия загуби гостуването си на шампиона Лудогорец (Разград) с 1:3 в среща от седмия кръг на Първа професионална лига. В края на двубоя Ивайло Димитров и младият Георги Йомов получи контузии и принудително напуснаха терена, след като старши треньорът Александър Тарханов вече беше направил трите си смени.
Славистите започнаха уверено мача и опасен удар на Иван Минчев още във втората минута мина на сантиметри покрай лявата греда на вратата, пазена от Милан Борян.
В 11-ата минута Кишада центрира отдясно в наказателното поле, топката срещна ръката на Абуд Омар от близка дистанция и реферът Николай Йорданов отсъди дузпа за домакините. Козмин Моци реализира удара от бялата точка.
Голът стъписа "белите" и две минути след него Марио Кирев спаси опасен удар на Клаудиу Кешерю, а един път и гредата помогна на славистите да не допуснат ново попадение.
В 40-ата минута Кешерю пропусна да удвои аванса за разградчани. Това се случи в 44-ата минута, когато Марселиньо изведе Вандерсон, който се разписа за 2:0 с удар в долния десен ъгъл.
След почивката "белите" играха доста по-освободено, въпреки свободната и на моменти груба игра на домакините, допусната от главния съдия Николай Йорданов.
В 52-ата минута Сердер Сердеров беше близо до гола, но ударът му от фаул мина съвсем близо до гредата. Осем минути след това Стефан Велков се извиси при изпълнение на корнер от Сердеров и с глава върна едно попадение във вратата на "зелените".
Четвърт час преди края на мача Лудогорец реализира трети гол чрез Джонатан Кафу, който влезе като резерва и се разписа с удар от наказателното поле.
В последните десет минути на двубоя резервата Ивайло Димитров и младият Георги Йомов напуснаха принудително игра, след като получиха контузии. "Белите" финишираха мача с девет души, след като и трите смени бяха направени по-рано.
Това е пето поражение за Славия в седем срещи. Воденият от Александър Тарханов състав има 6 точки на 11-о място.

състав на Славия: Марио Кирев, Георги Пашов, Стефан Велков, (46-Александру Джурджу), Петко Христов, Абуд Омар Емил Мартинов, Георги Йомов, Иван Минчев (46-Ивайло Димитров), Божидар Васев, Сердер Сердеров (66-Емил Стоев), Валери Домовчийски

Снимка: sportal.bg