Първо равенство за сезона

Славия записа първото си равенство през новия сезон. В среща от осмия кръг на Първа професионална лига славистите направиха 0:0 при гостуването на Черно море в Каварна.
В десетата минута "белите" имаха възможност да открият резултата. Георги Пашов успя да открадне топката от Бакари в центъра на терена, напредна по десния фланг и центрира остро, а новото попълнение Валери Домовчийски засече топката от границата на малкото наказателно поле, но тя мина над вратата.
В 22-та минута, след лошо изчистване от защитата на Славия, капитанът на домакините Георги Илиев стреля от около 15 метра по диагонала, но вратарят Марио Кирев успя да избие, а добавката на Марек Кузма също не доведе до попадение.
В 29-та минута отново Домовчийски можеше да отбележи с глава след центриране от корнер, но Александър Цветков успя да играе последен с топката и тя излезе в ъглов удар.
В 53-та минута Ондрей Сукуп стреля от движение, но топката бе уловена без проблеми от вратаря на "белите" Марио Кирев. Защитата на водения от Александър Тарханов състав с лекота се справи с опитите за атаки от страна на варненци.
Осем минути преди края Иван Минчев стреля опасно от пряк свободен удар отдясно, но вратарят Пржемисъл Коварж изби топката. В 89-та минута Борислав Балджийски би силно по земя, но стражът на "моряците" успя да улови топката.
След това равенство Славия има актив от седем точки на 11-ото място в класирането.

състав на Славия: Марио Кирев, Георги Пашов (68-Борислав Балджийски), Стефан Велков, Петко Христов, Абуд Омар, Владимир Семерджиев (75-Мартин Станкев), Божидар Васев, Сердер Сердеров, Иван Минчев, Янис Карабельов, Валери Домовчийски (87-Калоян Кръстев)