Нов успех в Първа лига

Божидар Васев вкара два гола на Верея

Славия спечели третата си победа в Първа професионална лига. В среща от деветия кръг, играна на националния стадион "Васил Левски", славистите победиха с 3:1 срещу новака в елита Верея (Стара Загора).
С две попадения се отличи юношата на клуба Божидар Васев, който се разписа по един път във всяко полувреме. Контузия получи централният защитник Стефан Велков, а официален дебют в първия състав направи 17-годишният Андреа Христов, който също е от академията на "белите".
В 19-ата минута Иван Минчев реализира първото си попадение с екипа на Славия. Халфът получи техничен пас от Сердер Сердеров и с техничен прехвърлящ удар от наказателното поле даде аванс за водения от старши треньора Александър Тарханов отбор.
Васев се разписа само две минути по-късно. Талантливият полузащитник навлезе отдясно към центъра на наказателното поле, шутира фалцово от дистанция и топката изненада стража Иван Караджов, влезайки в долния ляв ъгъл на вратата.
Верея достигна до попадение чрез Амаду Сукуна, който се разписа със силен удар от наказателното поле в 25-ата минута.
Стефан Велков беше заменен принудително в 31-ата минута от Андреа Христов, който оформи партньорство със своя близнак Петко Христов.
След почивката Славия умело контролираше събитията на терена и в 69-ата минута Божидар Васев вкара втория си гол в срещата. Халфът беше изведен от Янис Карабельов и с техничен удар отново преодоля Караджов.
В края на двубоя официален дебют с белия екип направи Николай Димитров.
Това са първи попадения за Васев с екипа на първия отбор на Славия. След този мач славистите имат актив от 10 точки на десетото място.

състав на Славия: Марио Кирев, Стефан Велков (31-Андреа Христов), Петко Христов, Мартин Станкев (46-Владимир Семерджиев), Абуд Омар, Емил Мартинов, Иван Минчев, Божидар Васев, Сердер Сердеров, Янис Карабельов, Валери Домовчийски (89-Николай Димитров)