СЛАВИЯ - ЛОКО Пд 1:0

В 10 поредни кръга в шампионата белите нямат загуба

Славия - Локо Пд 1:0

Тодор Колев (75)

Славия победи Локомотив Пд с 1:0 с гол на Тодор Колев в 75-а минута. Десет поредни кръга в първенството белите нямат загуба, последната бе срещу Левски с 0:2 на 1 октомври миналата година, а голът на Колев бе неговият 13-а досега в този шампионат.

Мачът се игра на стадион "Славия" пред рекорден досега брой на зрителите, заедно с агитката на пловдивския отбор те бяха над 4000 хиляди. Победата дойде 15 минути преди края, когато Тодор Колев надигра категорично защитника на Локомотив Милиев и с прехвърлящ удар прати топката в мрежата зад отличния вратар на гостите Стоян Колев. Преди гола и двата отбора направиха доста успешни атаки, но нямаха шанс, а след удар на Симонович топката срещна страничния стълб на пловдивската врата.

Много силен мач направи Асен Караславов, който се очертава като номер едно в българското първенство на този пост в защитата, макар че няма повиквателна за националния отбор.

Както и през есента, мачът бе ръководен от Антон Генов, който се справи много добре със задачата си е не даде повод за критики след срещата от страна и на двата отбора. Генов показа общо 6 жълти картона - 4 за гостите и 2 за играчи на Славия.