Шести пореден успех качи "белите" на върха в Елитната група до 19 години

Шести пореден успех качи

Славия спечели шести пореден успех в Елитната юношеска група до 19 години и излезе начело във временното класиране. В среща от осмия кръг славистите, водени от старши треньора Ивайло Семерджиев, победиха Септември (София) у дома с 2:1.
В 27-ата минута Мартин Семерджиев откри резултата в полза на "белите" след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Йордан Попов.
До края на първата част Попов на два пъти пропусна да удвои аванса за Славия.
В 71-ата минута Мариян Димитров изравни за гостите след ново изпълнение на 11-метров наказателен удар, но само седем минути след това Александър Енев се разписа за 2:1 от пряк свободен удар. Гостите завършиха мача в намален състав заради червен картон на Борислав Вакадинов три минути преди края.
Славия има актив от 19 точки на върха в класирането в Елитната група до 19 години. В следващия девети кръг "белите" играят като гости на Верея (Стара Загора). Двубоят е на 5 октомври от 15.30 часа.