Поражение в Бургас

Славия записа поражение с 0:2 при гостуването си на Нефтохимик 1962 в Бургас в среща от десетия кръг в Първа професионална лига.
Двубоят на "Лазур" започна по-добре за "белите" и те пропуснаха на три пъти да поведат в резултата, като пред вратата на "зелените" разконцентрирани бяха Сердер Сердеров, Николай Димитров и Омар Абуд.
Двубоят вървеше към нулево равенство, когато точно преди почивката Венцислав Христов навлезе отдясно в наказателното поле, стреля по диагонала от малък ъгъл и топката изненада Марио Кирев в близкия му ъгъл при 1:0 за домакините.
Девет минути след почивката Йордан Йорданов подаде към Емануил Манев, който финтира Андреа Христов и за втори път прати топката във вратата на "белите".
В 65-ата минута новото попълнение Николай Димитров изпълни добре пряк свободен удар от около 20 метра, но топката срещна напречната греда.
Две минути след това Сердер Сердеров стреля опасно от наказателното поле, но шутът му мина на сантиметри покрай гредата.
След това поражение Славия остана на десето място в класирането с актив от 10 точки.

състав на Славия: Марио Кирев, Георги Пашов, Петко Христов, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Иван Минчев (46-Георги Йомов), Божидар Васев (56-Янис Карабельов), Николай Димитров, Сердер Сердеров, Валери Домовчийски (73-Калоян Кръстев)