Славия - Спартак 1:1

Тодор Колев вкарва 14-я си гол, прави страхотен пропуск при равен резултат...

Славия завърши 1:1 домакинския си мач срещу Спартак Варна и така изостана на 5 точки от четвъртия в таблицата Литекс, който спечели като гост на Ботев в Пловдив с 2:1. Гол за Славия вкара топреализаторът Тодор Колев, 14-и за него в шампионата досега, но същият футболист пропусна най-серозното голово положение пред варненската врата в 59-а минута, когато резултатът беше 1:1.

Гостите от Варна първи вкараха гол. В 41-а минута преминалият от столичния Локомотив Младен Стоев със страхотен шут от близо 30 метра изненада Емил Петров и така Спартак поведе. Едва след почивката белите се активизираха, но стигнаха само до един гол. Той стана от заучено положение след изпълнение на пряк свободен удар, когато Стойков насочи топката към главата на Йордан петков, той я подаде към Колев и гормайсторът я прави в мрежата.

През второто полувреме и варненци направдиха пропуски, отличи се нигериецът Ортега, който от пет метра шутира високо над гредата. Ако той беше вкарал гол, трите точки ниминуемо щяха да отпътеват за Варна.

Дебют с бялата фланелка като титуляр направи македонецът Славчо Георгиевски, първи минути през пролетта изигра дълго лекувалият и възстановяващ се халф Радослав Рангелов. Досега той беше само в групата за мача,но не беше се появявал на терена.

Славия - Спартак Вн  1:1

Голмайстори: 0:1 - Стоев (41), 1:1 - Т. Колев (51)

От Славия жълт картон получи само  Йордан Петков за грубо влизане в краката на Ортега. Гостите заслужиха три официални предупреждения.

СЛАВИЯ: Ем. Петров, Вл. Иванов, Караславов, Петков, Стойков, Георгиевски (75 - М. Стефанов), Симонович (65 - Рангелов), Керчев (46 - Орлинов), Ил. Илиев, Колев, Мечечиев.

В групата за мача бяха още: Амбарцумян, К. Джамбазов, П. Кюмюрджиев, К. Николов.