Трето поредно поражение в Първа лига

Славия допусна третата си поредна загуба в повторния дебют на старши треньора Владимир Иванов. В среща от 14-ия кръг в Първа лига "белите" отстъпиха с 0:1 у дома срещу ЦСКА-София.
В седмата минута на двубоя на стадион "Васил Левски" капитанът Георги Петков спаси опасен удар от наказателното поле на Давид Шимао.
В 32-ата минута Борислав Балджийски стреля от дистанция, но Георги Китанов изби топката в корнер.
Пет минути преди края на полувремето Станислав Манолев центрира към Густаво Кулма, който би с глава в аут.
Малко след началото на втората част Сердер Сердеров беше настъпен от Божидар Чорбаджийски в наказателното поле ЦСКА-София, но главният рефер Станислав Ставров не отсъди дузпа.
В 53-ата минута "червените" реализираха победното попадение чрез Милчо Ангелов, който засече подаване отдясно на Арсенио Нунеш.
Две минути след това гостите можеха да вкарат и втори гол, но неточен диагонален удар на Диого Виана излезе в аут.
Най-доброто положение за гол в полза на Славия беше пропуснато от Николай Димитров, който излезе сам срещу Китанов, но не успя да отправи силен удар към вратата.
На два пъти шутове на Диого Виана срещнаха напречната греда на вратата на Славия.
След това поражение славистите остават на 11-о място във временното класиране.

състав на Славия: Георги Петков, Абуд Омар, Георги Пашов, Петко Христов, Андреа Христов, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Валери Домовчийски (75-Калоян Кръстев), Борислав Балджийски (58-Георги Йомов), Николай Димитров, Сердер Сердеров (65-Божидар Васев)