Пореден успех номер 12 в шампионата до 19 години

Славия победи с 2:1 като гост срещу Ботев (Пловдив) в двубой от 14-ия кръг в Елитната юношеска група на България до 19 години.
Развръзката на срещата дойде след почивката. Три минути след началото на втората част Радослав Апостолов даде аванс в полза на "белите". Четвърт час по-късно Йордан Попов стреля от дистанция и реализира втория гол в полза на водения от Ивайло Семерджиев състав.
В 77-ата минута шут на Фабиен Георгиев срещна гредата на вратата на "жълто-черните".
Две минути преди края на редовното време домакините върнаха едно попадение след точно изпълнение на пряк свободен удар на Иван Михайлов. Ботев завърши срещата в намален състав заради втори жълт и съответно червен картон за Здравко Дерменов.
След 12-ия пореден успех в първенството славистите са лидери с актив от 34 спечелени точки. В 15-ия кръг "белите" са домакини на Черно море. Мачът е на 11 декември от 13.00 часа.