Литекс - Славия 2:1

Белите отпадат в турнира за Купата след груби съдийски грешки в техен ущърб...

Славия загуби с 1:2 от Литекс в четвъртфинален мач турнира за Купата на България и отпадна от по-нататъчно участие. Мачът се игра на градския стадион в Ловеч пред около 1500 зрители и премина съпътстван от смехотворни съдийски грешки, които в крайна сметка лишиха столичния отбор от друга участ в този двубой.

Головете бяха отбелязани от Йеленкович и Манолев за Литекс и от Колев за Славия, като резултатът се движеше така:

1:0 - Йеленкович (14), 1:1 - Колев (21), 2:1 - Манолев (57).

Крум Бибишков отбеляза и трети гол за Литекс в 90-а минута, но той бе отменен от главния съдия Кольо Данев от Варна. Ситуацията бе комична, защото, първо, този гол с нищо нямаше да промени крайния победител и второ, страничният съдия Иван Вълчев, международна категория, който заслужава моментално да му бъдат спрени съдийските права, се направи на интересен и със закъснение вдигна флага за засада , вече след като Бибишков беше вкарал гола. Това наложи "консултации" с главния рефер и добре, че играчите на Славия му отвориха очите и той промени решението си, тоест не призна гола, иначе вървеше към центъра да даде съгнал играта да продължи. Ако го беше направил, то щеше да означава допуснато формално нарушение на правилата и повод за Славия да поиска мачът да бъде преигран.

Съдият помощник съдия, Иван Вълчев, не отчете засада при втория гол на Литекс, победния, като беше редно да сигнализира за засада след изпълението на прекия свободен удар от Желев и отбиваното на топката от вратаря на белите Петров, защото Манолев бе зад крайната линия на защитата на Славия и чакаше на "гюме" отбитата топка.

СЛАВИЯ: Ем. Петров (60 - Амбарцумян), Иванов (46 - Кюмюрджиев), Джамбазов, Караславов, Илиев, Рангелов (72 - Орлинов), Колев, Николов, Стойков, Мечечиев, Петков.

В групата за мача бяха още: Георгиевски, Димитров, Воденичаров, Павлов.

Жълти кратони получиха Николов(първи) и Мечечиев (осми).

Дебют като титуляр в официален мач на Славия направи Кирил Николов, привлечен от Марек, но бивш футболист и на Литекс.