Домакински успеx над Монтана

Червен картон за Абуд Омар в края

Славия спечели лесно с 2:0 у дома срещу Монтана в ранния съботен двубой от 18-ия кръг на Първа лига.
Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" започна със сериозно превъзходство за славистите. Още във втората минута левият бек Абуд Омар беше оставен непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му с глава от чиста позиция мина над вратата.
Само две минути след това "белите" поведоха в резултата след красиво попадение. Николай Димитров отправи силен диагонален параболичен удар, който изненада вратаря Христо Иванов и даде аванс в полза на Славия.
В десетата минута капитанът Георги Петков беше заменен принудително от младия гръцки страж Антонис Стергиакис след неприятен сблъсък с бившия си съотборник Петър Атанасов, който защитава цветовете на гостите.
В 43-ата минута Омар отново стреля с глава, но защитата на монтанци изби топката от голлинията.
Три минути след почивката Иван Минчев изведе Валери Домовчийски сам срещу Христо Иванов и бившият национал не сгреши, вкарвайки втория гол в срещата в София.
Четвърт час преди края голмайсторът Димитров се откъсна сам в половината на Монтана, влезе в наказателното поле на гостите, но ударът му мина над гредата.
В 81-ата минута защитникът Омар Абуд извърши ненужно нарушение в центъра на терена и получи втори жълт картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко на терена до края на срещата. След почивката гостите не достигнаха до чисто голово положение пред младия вратар Стергиакис, като един път защитата на "белите" се намеси решително след изпълнение на корнер от страна на Монтана.
След тази домакинска победа Славия заема десетото място с актив от 20 точки.

състав на Славия: Георги Петков (10-Антонис Стергиакис), Абуд Омар, Георги Пашов, Андреа Христов, Стефан Велков, Иван Минчев, Емил Мартинов, Борислав Балджийски (46-Владимир Семерджиев), Георги Йомов (73-Янис Карабельов), Николай Димитров, Валери Домовчийски