Равенство в Пловдив

Славия завърши наравно 1:1 като гост на Локомотив в Пловдив в последния си мач за календарната 2016 година. Двубоят на "Лаута" премина двуостро, а "белите" за трети пореден двубой завършиха срещата с човек по-малко заради червен картон.
В деветата минута домакините поведоха в резултата след изпълнение на корнер и попадение на Кирил Котев, който беше оставен непокрит в наказателното поле и се разписа с глава.
В 23-ата минута Калоян Кръстев получи подаване от Николай Димитров и стреля в движение. Вратарят Ел Харуби се намеси решително и изби в ъглов удар.
Шест минути след това Димитров навлезе в наказателното поле и стреля силно. Ел Харуби спаси, но топката отиде при Владимир Семерджиев, който не стреля, а подаде към Кръстев. Нападателят би право в тялото на защитник на пловдивчани.
В 32-ата минута удар на Димо Бакалов беше избит в горната греда от младия страж Антонис Стергиакис.
В 43-ата минута Божидар Васев стреля силно от границата на наказателното поле, Ел Харуби обаче се намеси слабо, като удари топката с ръце, тя тупна на земята и влезе във вратата за 1:1.
Втората част започна с натиск за Локомотив, а в 55-ата минута пропуск направи Павел Виданов. Пет минути след това удар на Дани Кики срещна гредата зад Стергиакис.
В 85-ата минута Петко Христо получи втори жълт картон за спорно нарушение на границата на наказателното поле срещу Димо Бакалов. Само четири минути по-рано младият славист за първи път беше предупреден официално от главния съдия Ивайло Стоянов.
В последните минути на срещата Валери Домовчийски и Борислав Балджийски направиха сериозни пропуски пред вратата на отбора от Пловдив.
След това равенство Славия завърши първата част от сезона с актив от 21 точки.

състав на Славия: Антонис Стергиакис, Петко Христов, Георги Пашов, Стефан Велков, Александру Джурджу (66-Борислав Балджийски), Емил Мартинов, Владимир Семерджиев, Божидар Васев (84-Ивайло Димитров), Калоян Кръстев, Николай Димитров (76-Валери Домовчийски), Янис Карабельов