Славия - Левски 0:3

При съдии от Франция три гола на французина Бардон...

Славия загуби с 0:3 от Левски домакинския си мач в 23-ия кръг на "А" група. На полувремето сините водеха с 2:0, на стадион "Славия" имаше малко над 4 хиляди зрители, повече от половината от тях бяха фенове на шампиона.

Мачът бе ръководен от френски съдии, главен съдия бе роденият в Корсика международен рефер Ерве Пичерело, един от най-добрите млади съдии във Франция сега. Помагаха му двама също известни асистенти - Давид Бенеш и Паскал Галибер. Бенеш бе асистент и на световното в Германия миналото лято, като се "отличи" на мача Германия - Полша (1:0) в Дортмунд, когато позволи домакините да отбележат победния си гол от съмнителна засада...

При тримата французи мачът премина спокойно от страна на играчите, нямаше остри сблъсъци или опити за груба игра. За отбелязване е, че нито веднъж на нито един футболист не бе оказвана лекарска помощ на терена, единственият жълт картон бе за Телкийски от Левски, който почти неволно препъна Саша Симонович от Славия, бивш играч и на "сините".

В столичното дерби се отличи още един французин и това бе халфът на Левски Сердик Бардон. Той отбеляза и трите гола за успеха на сините, като в първите два гола показа висша техника - най-напред наидгра капитана на Славия Караславов, после използва остра атака на Йовов и от трудна положение насочи топката зад Армен Амбарцумян. Третият гол на Бардон стана при центриране и удар с глава, след който за Амбарцумян нямаше никакъв шанс. Всъщност, Амбарцямян не бе започвал като титуляр за Славия в шампионатен мач от миналато първенство. Срещу "Левски" той направи "дебют" и се представи на ниво. Без неговите намеси резултатът можеше да бъде съвсем друг във вреда на белите. Те, макар и домакини на дербито, създадоха само няколко голови положения, но ги проиграха. Най-удобното бе за Йордан Петков при 0:2 в 67-а минута.

От Славия отсъства голмайсторът Тодор Колев наказан за 2 мача за червения си картон срещу ЦСКА, а Кюмюрджиев въобще не бе в групата за тази среща. Альоша Андонов гласува доверие на 20-годишния Димитър Воденичаров, който за първи път започна като титуляр. Воденичаров игра до 55-а минута, когато бе заменен от 18-годишния Орлин Орлинов...

Славия - Левски  0:3

Голмайстор: 0:3 - Бардон (23,26,76)

СЛАВИЯ: Амбарцумян, Рангелов (80 - Георгиевски), Караславов (72 - Джамбазов), Петков, Стойков, Вл. Иванов, Симонович, Николов, Илиев, Воденичаров (55- Орлинов), Мечечиев.

В групата за мача бяха още: Ем. Петров, Стефанов, Керчев, Павлов.