Победа в първия мач на турска земя

Славия стартира с победа контролните си мачове по време на лагера в Турция. Славистите надиграха с 3:1 състава на Иртиш (Павлодар), който е воден от българския треньор Димитър Димитров.
"Белите" реализираха две попадения още преди почивката, а старши треньорът Владимир Иванов пусна в игра два различни състава.
След четвърт час игра Руслан Есимов си вкара автогол след добър пробив на халфа Янис Карабельов.
В самия края на полувремето младият нападател Калоян Кръстев се разписа за 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.
На почивката Владимир Иванов смени 10 човека от стартовия състав и остави на терена единствено централния защитник Петко Христов. Азербайджанският халф с турски паспорт Миркамил Хашимли и руският краен защитник Данил Майков, които карат проби в Славия, играха по едно полувреме.
Пет минути след подновяване на играта Арман Смайлов довкара отблизо топката във вратата и намали резултата на 2:1.
Девет минути преди последния съдийски сигнал техничният халф Иван Минчев оформи крайното 3:1 в полза на "белите". Полузащитникът получи пас от нападателя Ивайло Димитров и хладнокръвно реализира третото попадение във вратата на Иртиш. Единствено защитникът Александър Бранеков не взе участие в двубоя с тима от Павлодар.
Втората контролна среща на Славия по време на подготвителния лагер на турска земя ще бъде в неделя срещу Олександрия (Украйна).