Нова победа за Славия

Славия спечели втората си победа по време на подготвителния лагер в Анталия. "Белите" надиграха с 3:2 състава на Раднички (Ниш) в третата си проверка на турска земя. Головете за най-стария съществуващ и до днес български отбор паднаха още преди почивката, а старши треньорът Владимир Иванов пусна в игра всичките 22-ма футболисти.

В третата минута младият Калоян Кръстев нямаше шанс да се разпише и ударат му срещна гредата. След четвърт час игра Абуд Омар откри резултата след самостоятелен пробив.

Шест минути по-късно капитанът Георги Петков спаси дузпа, а в 31-ата минута Китан Василев направи пробив и подаде на Георги Йомов, който се разписа за 2:0.

В 39-ата минута Петко Христов направи резултата 3:0 след пас на Божидар Васев.

След почивката в игра за Славия останаха само Емил Мартинов и Петков Христов, а сърбите върнаха един гол чрез гол на Лазар Арсич от дузпа в 55-ата минута.

В 85-ата минута Лазар Митрович върна още едно попадение за Раднички и направи загубата на сръбския елитен тим по-почетна.

На 3 февруари Славия ще играе контролна среща с Ордабаси от Казахстан.