Поражение срещу Ордабаси

Славия загуби с 1:2 срещу елитния казахстански Ордабаси в контролна среща, играна в Белек. това е второ поражение за "белите" по време на подготовката в Турция.
Преди почивката играта беше равностойна, но две минути преди края Александър Хенрик даде аванс за Ордабаси с точен удар във вратата на Марио Кирев от близка дистанция.
През втората част славистите натиснаха своя противник, като основна роля за това изигра включването в игра на младите Георги Йомов, Божидар Васев и Янис Карабельов.
В 64-ата минута Йомов изравни с удар от около 20 метра, а малко преди това стражът Сергей Бойченко отрази точен шут на младия халф.
Пет минути преди края Булешов с параболичен удар реализира втория гол за Ордабаси за крайното 1:2.
Следващата контролна среща на Славия е предвидена за 6 февруари, а съперник ще бъде руският Терек (Грозни).