Загуба от Терек в Турция

Славия загуби с 1:3 срещу руския елитен Терек (Грозни) в поредната си приятелска среща по време на лагера в Анталия.
Всичките попадения в двубоя паднаха след почивката, като през първата част Ивайло Димитров и младият Георги Йомов пропуснаха да се разпишат във вратата на тима от Грозни.
Абдуайе Мбенг откри резултата в 58-ата минута след разбъркване пред вратата, пазена от опитния Георги Петков. Само три минути след това халфът Иван Минчев изравни от фаул, след като прати топката над стената, тя се отби долу в дясната греда и влезе в мрежата на Терек.
В 63-ата минута сенегалският нападател Мбенг вкара своя втори гол в двубоя, след като беше изведен сам срещу Петков от Аюб Батсуев. Румънският национал Габриел Торже също се разписа от фаул в 72-ата минута, след като прокара топката под отскочилата стена.
Юношеските национали Петко Христов и Калоян Кръстев не взеха участие в проверката с Терек, защото ще се присъединят към лагера на националния отбор на България за приятелския мач с Чехия.
Следващата контролна среща на славистите в Анталия ще се проведе на 9 февруари срещу казахстанския Кайсар.