Равенство с Локомотив 1929 (София) в контрола

Славия завърши наравно 0:0 с втородивизионния Локомотив 1929 (София) в контролен мач, игран в Сандански. Това беше първа среща между двата отбора в историята.
В двубоя липсваха интересните моменти пред двете врати, като след почивката беше отменено попадение на влезлия като резерва за "белите" Китан Василев.
През второто полувреме игра и руският десен защитник Даниел Маяков. В срещата не взе участие нападателят Наско Милев, който има проблеми с контузия.
Славия беше на тридневен лагер в Сандански, а от четвъртък отборът продължава в София подготовката си за втория полусезон от Първа лига.

стартов състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Владимир Семерджиев, Божидар Васев, Ивайло Димитров, Калоян Кръстев.