Славия - Берое 2:1

18-годишният Орлинов обръща мача...

Славия победи Берое с 2:1 в мач от 25-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Славия" само пред 300 зрители. Головете за Славия отбелязаха Орлин Орлинов и Тодор Колев от дузпа, отсъдена за спъване на Орлинов в наказателното поле.

Гостите поведоха с гол на мароканеца Киси в 24-а минута, като преди това на два пъти футболисти на Берое пропуснаха страхотни положения - най-напред нигериецът Куоки от пет метра изпрати топката над гредата, после силен удар на Заферович премина на сантиметри от десния стълб на вратата на Емил Петров, който и в този мач бе сигурен страж на вратата.

Мачът завърши с победа на белите най-вече поради отличната игра на 18-годишния Орлин Орлинов, който втори мач поред излиза като титуляр за Славия. Юношата, роден в Тетевен и преминал за кратко през Литекс, вкара изравнителния гол, а след негов пробив стана и дузпата, от която голмайсторът на отбора Колев отбеляза попадението за победата. През седмицата Орлинов се отличи и в националния отбор на България до 21 години, като в приятелската среща с Македония (3:0) бе сред най-добрите на терена, вкара и гол за победата.

Дебют в Славия, макар и само за няколко минути, отбеляза друг юноша - 18-годишният Николай Дюлгеров, който също е национал на България - той играе в отбора до 18-години.

С победата над Берое Славия се завърна на петото място в таблицата и има възможности там да остане след завършването на първенството.

Голмайстори: 0:1 - Киси (24), 1:1 - Орлинов (53), 2:1 - Колев (65 - дузпа).

СЛАВИЯ: Ем. Петров, Джамбазов, Петков, Стойков, Орлинов, Симонович (90 - Дюлгеров), Николов (72 - Рангелов), Илиев, Кюмюрджиев, Мечечиев (82 - Павлов)

В групата за мача бяха още: Амбарцумян, Стефанов, Георгиевски, Воденичаров.

Поради контузии отсъстваха титулярните защитници Караславов и Иванов.