Поражение срещу Лудогорец (Разград)

Славия допусна поражение с 0:2 у дома срещу шампиона Лудогорец (Разград) в двубой от 20-ия кръг в Първа лига. Срещата на Националния стадион "Васил Левски" започна от 12-ата минута, след като беше отложена с 24 часа заради силен снеговалеж над София в неделния следобед.
В 24-ата минута Ивайло Димитров отне топката от противника, спринтира към наказателното поле на гостите, но шутът му мина покрай близката лява греда на вратата, пазена от Владислав Стоянов.
Осем минути след това Жоао Пауло получи подаване от десния фланг, но опитният Георги Петков веднага го затвори и изби удара на бразилеца.
В 41-ата минута Янис Карабельов беше близо до изненадващ гол от корнер, Калоян Кръстев се размина с топката и националът Стоянов изби с един крак непосредствено пред голлинията.
В 63-ата минута на двубоя халфът Емил Мартинов стреля опасно от дистанция, но Владислав Стоянов отби в корнер.
Само две минути по-късно удар от въздуха на Джонатан Кафу, но Абуд Омар отби шута му.
В 67-ата минута Вандерсон центрира отляво и оставеният непокрит Клаудиу Кешерю с глава реализира първото попадение за гостите от Разград.
Седем минути след това Калоян Кръстев шутира от дистанция, но в аут.
В 76-ата минута Вандерсон подаде за Кишада, който си освободи място и с фалцов удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата.
След това поражение Славия заема 11-ата позиция със само 21 точки.

състав на Славия: Георги Петков, Георги Пашов, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Емил Мартинов, Владимир Семерджиев (58-Георги Йомов), Божидар Васев (71-Китан Василев), Янис Карабельов, Ивайло Димитров (77-Наско Милев), Калоян Кръстев.