Първа победа през 2017 година

Иван Минчев е героят при успеха срещу Черно море

Славия постигна първа победа в Първа лига за 2017 година. В среща от 21-ия кръг, играна на Националния стадион "Васил Левски", "белите" надиграха с 2:1 състава на Черно море, а в герой се превърна халфът Иван Минчев, отличил се с гол и асистенция
Двубоят започна отлично за славистите и в третата минути Минчев разсече отбраната на варненци и изведе Сердер Сердеров на голова позиция. Руският нападател преодоля технично вратаря Войтех Шром и закономерно даде аванс за Славия в резултата. Сердеров вече има шест гола в шампионата и седем във всички турнир през сезон 2016-2017.
В 19-ата минута Сердеров напредна и подаде надясно към Ивайло Димитров, но неговият удар мина високо над напречната греда.
Шест минути след това капитанът Емил Мартинов принудително беше заменен от Калоян Кръстев, а Владимир Семерджиев взе капитанската лента.
В първата минута на втората част Георги Пашов премина през защитата на гостите, но ударът му не намери целта.
В 64-ата минута Абуд Омар се намеси решително пред голлинията, отбивайки удар на Мартин Костадинов.
В 71-ата минута старши треньорът Георги Иванов беше изгонен от резервната скамейка на Черно море заради невъздържана проява.
Самао две минути след това славистите реализираха втори гол във вратата на "зелените". Иван Минчев пое вдясно на тъча, направи двойно подаване с  Ивайло Димитров и прехвърли технично вратаря Шром с прецизен удар извън наказателното поле.
Малко след попадението гредата помогна на "белите" да не допуснат попадение във вратата си.
Три минути преди края на редовното време резервата Китан Василев напусна принудително заради контузия и Славия доигра двубоя с човек по-малко.
В добавените минути на срещата Черно море достигна до почетен гол чрез Бакари, който оформи крайното 2:1. Победата е първа за славистите срещу този противник от 2014 година насам.

състав на Славия: Антонис Стергиакис, Георги Пашов, Александър Бранеков, Стефан Велков, Абуд Омар, Емил Мартинов (28-Калоян Кръстев), Владимир Семерджиев, Янис Карабельов, Ивайло Димитров (79-Китан Василев), Иван Минчев, Сердер Сердеров (57-Георги Йомов)